Segítség arcápoló vásárláshoz 2. rész

Találatok: 652
Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

arckrem zsiros borreAz első részben foglalkoztunk azzal, hogy milyen anyagot ne tegyél a bőrödre és volt egy kis biológia is. Most pedig lássuk bőrtípusok szerint, mire érdemes figyelni kozmetikum vásárlásakor?

 

 

 

 

1. Zsíros bőr  - ami mindig vízhiányos is

A legeslegfontosabb, hogy
ne szárítsuk ki, ne tegyük még inkább vízhiányossá ezt a bőrtípust, ezért ne használjunk olyan készítményt, ami
alkoholt,
cink-oxidot,
titán-dioxidot,
szalicil-savat,
iszapot,
agyagot tartalmaz
.

A célunk, hogy
pótoljuk a nedvességet, azaz hidratáljuk a bőrt
anélkül, hogy túlságosan gazdag (zsíros) krémeket használnánk. Emellett szükség lehet a
gyulladás csökkentésére, de itt is fontos szempont, hogy ne szárítsuk ki a bőrt!

Tipp: Óvakodnunk kell a drogériák polcait tömegesen elfoglaló, gyulladt-, vagy zsíros bőrre való, mattító-szárító készítményektől, amelyek hosszú időre felborítják a bőr működését, sok esetben a gyulladást is konzerválva. Ide tartoznak a micellás vizek, hámlasztók, alkoholos és szalicilsavas termékek.


,
2. Vízhiányos bőr
A magyar lakosság közel 100 százalékának vízhiányos a bőre. Ápolásuknál fő szempont a kellő mértékű hidratálás - még akkor is, ha zsíros, vagy kissé gyulladt a bőr felszíne. Érdemes olyan hidratáló krémet választani, amely nem tűnik el azonnal a bőrön, hanem kell 3-5 perc, amíg teljesen beszívódik, mert a kicsit gazdagabb krém mélyebbre jut, így tartósabb hidratálást biztosít. 

Tipp: Ha nehezen találjuk meg az ideális krémünket, próbálkozzunk pluszként hidratáló zselé használatával, mindig az arckrémmel egyidőben alkalmazva. Így könnyebben és tartósabban hidratálhatjuk ezt a bőrtípust.


3. Száraz bőr (zsír és vízhiányos)
Ennél a bőrtípusnál a vizes és olajos összetevők megfelelő arányát kell megtalálnunk ahhoz, hogy a legkomfortosabban érezzük magunkat. Ennél a magas tápanyagigényű bőrtípusnál a nappali hidratáló krém mellé szükséges az éjszakai krém, sőt szükség lehet tiszta bőrápoló olajok hozzáadására is.

Tipp: Ne dőljünk be az aktuális divathóbortnak!  Ahogy az első részben írtam, manapság reneszánszát éli a különféle bőrápoló olajok tömény használata. Ezzel nagy kárt okozunk** még a legszárazabb bőröknek is, hiszen nem hogy hidratálnánk, még csökkentjük is a nedvesség arányát a bőrben. Ha szükségét érezzük argán olaj, shevaj stb. használatának, azt mindig az arcápolókrémmel egy időben tegyük a bőrre

** Évek folyamán többször volt lehetőségünk olyan bőrrel találkozni, amelyet hosszú időn keresztül csak olajokkal ápoltak, a végeredmény minden esetben a kelttésztaszerű, rossz turgorú bőrállapot, amin változtatni már nem nagyon tudunk.



Összegzés: A fentiekből jól látszik, hogy a bőrápolás legnagyobb kihívása a hidratáltság megőrzése. Ha hirtelen változás áll be, a bőrünk szárazzá, vízhiányossá válik, érdemes legelőször végiggondolni, milyen új kozmetikumot kezdtünk el használni a közelmúltban és megnézni az összetevőket, nem bújik-e meg egy nemkívánatos anyag a tégelyben. Általában sajnos megbújik...

 Kerti Eri mesterkozmetikus, anti-aging specialista
Budapest, 6 ker Dessewffy utca 22. fsz 2 Kaputelefon 11.
Tel: 0620 771 39 84

 

Az első részt itt olvashatod....

7+1 módszer a tökéletes alakformáláshoz...

Neked mi a legfontosabb anti aging teendőd?

Termikus ionizáció - megereszkedett szemhéj feszesítése műtét nélkül....